Vestuvių fotosesijos lokacija

Arba kitaip – Kur fotografuotis?

Dažniausiai vestuvių fotosesijos lokacijas galima išskirti į 3 tipus: gamtos fonas, architektūros/miesto/formų fonas ir interjero fonas vadinamoje „indoor“ fotosesijoje, kuomet fotografuojama pasirinktos vietos patalpose.

 

Planuojant vestuvių fotosesijos maršrutą, rekomenduojama rinktis 2 skirtingų tipų vietas, kad nuotraukų fonas būtų įvairesnis.


Gamta

  •  Fotografuojantis gamtoje mistiškiausią ir jausmingiausią foną suteikia tvarkingi pušynai.
  •  Fotografuojantis plynuose laukuose atsiranda didelė tikimybė dėl negražiai krintančių šešėlių saulėkaitoje.
  •  Labai gražų foną fotosesijai suteikia vanduo – jūra, marios, platus ežeras. Mažas upelis ar ežerėlis nesuteiks tokio vaizdo, kokį suteikia platus, į horizontą išsiplėtojantis vandens telkinys.
  • Jausmingiausios ir daugiausiai kalbančios nuotraukos yra be jokių dekoracijų, gražiame pušyne arba architektūros fone, skoningoje, elegantiškoje patalpoje.

Architektūra

  • Fotografuojantis architektūros fone (senamiestis, arenų ar prekybos centrų prieigos, įmantrių pastatų laiptinės, veidrodiniai langai, turėklai, dvarai) bei pasirinktose patalpose (dvarai, viešbučiai, namai, kitos pasirinktos vietos) fotosesijose galima visiškai atsisakyti dekoracijų, kadangi atsiranda daug įvairių formų, linijų, įmantrių šešėlių, o ir elgtis prieš objektyvą pasidaro drąsiau, kai galima patogiai atsiremti į laiptų turėklą, atsisėsti ant laiptų. Atsiranda didesnė galimybė keisti fotografavimo kampus – palipti aukščiau, žemiau, užeiti už kolonos. Architektūra ir miesto gatvės suteikia ne tik įdomių formų, linijų, bet ir stiliaus bei elegancijos.
  • Renkantis vietą fotosesijai reikėtų įvertinti kokios stilistikos architektūros foną norite matyti savo nuotraukose: modernų miesto vaizdą (arenos, stiklai, linijos, metalas), mistiškumo suteikiantį ir istoriją savyje talpinantį griūvėsių foną (apleisti dvarai, senamiesčių pastatai) ar eleganciją ir klasiką perteikiančias vietas (senamiesčių gatvelės, dvarai, kolonos). Nepamirškite, kad pasirinta fotosesijos vieta turi derėti su Jūsų įvaizdžiu, kurį pasirinksite savo vestuvių dienai.

„Indoors“

  •  Nusprendus fotografuotis patalpoje reikia įvertinti jos šviesumą bei erdvumą – jei patalpa tamsi, joje mažai natūralios dienos šviesos, reikės erdvės pastatyti papildomam apšvietimui. Nuotraukos prie langų, ypač krentant tiesioginei saulei, labai jausmingos  ir subtilios.
  • Fotosesijai tinka viešbučių kambariai, oranžerijos. Viešbučio kambarys puikiai tinka ir ryto pasiruošimui. Taip pat galima norimam laikui išsinuomoti namų aplinką primenančią šviesią fotostudiją.
  • Fotografavimasis pasirinktose patalpose padės Jums išvengti klausimo „O kas jei lis?“ – būtent čia ir pasislėpsite nuo lietaus.