Laiko planavimas vestuvių dieną

Kiek laiko užtenka vestuvių fotosesijai? Tai priklauso nuo to, kiek ir kokių nuotraukų norite turėti.

Rytas ir ceremonija

 • Rinkdamiesi laiką bažnyčioje ar civilinėje metrikacijoje įvertinkite, jog nuotakos pasiruošimas ryte trunka 3–4 valandas, todėl ryte vyksianti ceremonija privers nuotaką keltis 4–5 ryto. Idealiausias laikas ceremonijai yra 13–15 valandos. Tuomet ir diena neprailgs, ir nereikės anksti keltis, ir bus mažiau nuovargio dienos pabaigoje. Nepamirškite, kad po ceremonijos gerą pusvalanduką turėsite paskirti sveikinimams. Tad jei cereminija vyks bažnyčioje (miesto bažnyčiose ji trunka apie pusvalandį, miesteliuose kiek ilgiau), planuodamiesi laiką tarp atvykimo į bažnyčią ir išvykimo fotografuotis turėtumėte palikti bent jau 1,15  min.
 • Rinkdamiesi šventės vietą įvertinkite kiek laiko užtruks atvykti iki jos nuo ceremonijos ar fotosesijos vietos. Nederėtų rinktis tos šventės vietos, iki kurios reikės vykti ilgiau nei valandą – kelyje prarasite laiką, kurį galėtumėte skirti fotosesijai ar tiesiog smagiam bendravimui, o ir pavargsite nuo pačios kelionės. Į sodybą ar šventės vietą jaunieji dažniausiai atvyksta 18–19 valandomis, tad įvertinkite, ar liks pakankamai laiko fotosesijai tarp ceremonijos ir atvykimo į šventę.
 • Fotografuojant pasiruošimą reikia įvertinti, ar norite užfiksuoti visą nuotakos rytą nuo pradžių – nuo šukuosenos ir makiažo, ar nuo apsirengimo. Labiausiai siūlomas variantas – arba tik rengimosi namuose fotografavimas, arba minimalus makiažo užfiksavimas (15 min. prieš pabaigą) ir tuomet rengimasis. Jaunosios apsirengimo ir detalių užfiksavimas trunka apie pusvalandį, jaunikio – apie 15-20 min.
 • Taip pat apgalvokit kitus variantus: ar norite įamžinti jaunikio rytą? Kaip toli jis ruošis nuo jaunosios? Ar jaunieji ruošis kartu? Ar į bažnyčią vyks kartu, ar atskirai?

Fotosesija ir svita

 • Jaunieji labiausiai atsipalaiduoja kai niekas jų nestebi, todėl fotografuojantis reikėtų palydą palikti atokiau. Vėliau fotografas padarys kadrų ir su svečiais.
 • Jei vykstama fotografuotis su palyda, vienoje lokacijoje fotosesijai reikėtų skirti bent valandą – 40-45 min. jauniesiems, 20-30 min. palydai.
 • Kuo didesnė palyda, tuo daugiau papildomo laiko reikia ir jai – kad visi turėtų sau bent po nuotrauką.
 •  Jei ketinate žaisti žaidimus, kuriems būtinai reikia jaunųjų, į tai būtinai reikia atsižvelgti planuojant laiką.

Kiek laiko skirti fotosesijai?

 •  Idealiausias variantas fotosesijai vienoje lokacijoje – valanda–pusantros. Kuo daugiau papildomo pasiruošimo fotosesijai įdėta (dekoracijos, atributai), tuo daugiau laiko reikia, kad neskubant būtų galima viską panaudoti ir užfiksuoti. Jei vieta, kurioje fotografuojama turi daug skirtingų fonų, detalių (dažniausiai taip būna senamiesčiuose, dvaruose, šalia įmantrių pastatų, arenų), fotosesijai taip pat derėtų skirti daugiau nei valandą (vienoje atvykimo lokacijoje), kad būtų galima išgauti kuo įvairesnių kadrų.
 •  Kad nuotraukos būtų įdomesnės ir skirtingesnės, siūloma pakeisti fotosesijos lokacijas, apsilankyti bent dviejose skirtingose vietose. Idealu, jei visai šalia senamiesčio ar dvaro yra miškas ar parkas, tačiau jei reikės važiuoti tolėliau, nepamirškite apskaičiuoti ir apytikslio kelionės laiko.
 • Suma sumarum, idealiausias variantas būtų jaunųjų fotosesijai paskirti 3 valandas dvejose skirtingose lokacijose. 
 •  Šventės vietoje idealiausia fotografuoti iki užsėdimo prie stalo.