Įvairūs patarimai dėl vestuvių dienos

 •  Vestuvių rytą nerekomenduojama namuose priimti daug svečių – šurmulys dažniausiai kelia įtampą, stresą, chaosą. Idealiausia ruoštis tik su tėveliais, broliais, seserimis ar liudininkais.
 • Jaunikis vestuvių dieną turėtų nieko nelaikyti savo kišenėse – pūpsantys telefonai ar piniginės nuotraukose atrodo negražiai, o kaskart viską išsiimti ir ieškoti kur saugiai padėti nėra patogu.
 • Perspėkite fotografą dėl automobilio, kuriuo važiuosite. Gal tai senovinis automobilis? Ar langai bus tamsinti, ar ne? Jei langai tamsinti, natūralu, jog nuotraukų per aplytą langą padaryti nepavyks.
 • Pasakykite fotografui kokia bus jūsų apranga, kokios spalvos puokštė, bateliai, ar bus pamergių, pabrolių.
 • Nepamirškite įsidėti batelių be kulno – taip išvengsite nepatogumo, o pėdos pailsės nuo galimai per aukšto batelių kulniuko.

Bažnyčia

 • Bažnyčioje ar civilinėje metrikacijoje neskubėkite – įeikite, maukite žiedus, pasibučiuokite ir išeikite lėtai.
 • Bažnyčioje įėjus jauniesiems patariama uždaryti bažnyčios duris – pasiteiraukite kunigo ar galima ir įpareigokite žmogų tam. Uždarius duris išvengiama dviejų esminių trukdžių fotografuojant – už nugaros pro duris plūstančio didžiulio šviesos srauto saulėtą dieną ir nepažįstamų smalsuolių. Yra tekę susidurti su atveju, kuomet iš bažnyčios išeinant jauniesiems, per vidurį šalia jų įeidinėjo senutė, laukianti vėlesnių mišių. Po ceremonijos fotografė duos ženklą durims atidaryti, svečiams išeiti, pradėti eiti jauniesiems ir žiedliapių metimui.
 • Perspėkite svečius, kad ceremonijos metu netrukdytų fotografui dirbti. Kuomet 10 svečių nori įamžinti viską savo mobiliaisiais telefonais, jie dažniausiai nė nepastebi, kad „įlenda„ į kadrą.
 • Iš bažnyčios pirmiausiai išeina visi svečiai ir tik svečiams išsirikiavus lauke išeina jaunieji.
 • Išeidami iš bažnyčios žiūrėkite tiesiai arba vienas į kitą – nenuleiskite galvų žamyn, neįtraukite kaklų krentant žiedlapiams. Tiesiog šypsokitės ir išlaisvinkit pačias geriausias savo emocijas.

Fotosesija

 • Pasiimkite saulės akinius, ypač, jei fotografuositės architektūros fone ar vietoje, kurioje nebus pavėsio – klasikiniai saulės akiniai atrodo labai skoningai, stilingai ir suteikia nuotraukoms ypatingą žavesį.
 • Jei nuotaka neplanuoja segtis nuometo, vis tiek rekomenduojama jį turėti, ir kuo jis ilgesnis, tuo geriau. Fotosesijos metu panaudojant nuometą galima išgauti nuostabių ir labai jausmingų kadrų, ypač esant stipriam vėjui. O nuotakos portretai su nuometu ypatingai žavūs. Įdomesniems portretams ir kadrams nuometą galia atstoti ir ilgas tiulis.

O jei lis?

 • Kad lietus neužkluptų netikėtai, turėkite porą, ar bent vieną klasikinį skėtį, geriausia – juodą arba permatomą. Nuotakoms skirti skėčiai su nėriniais nerekomenduojami (nebent tik keletoje nuotraukų tvieskiant saulei sukurti įdomius nėrinių šešėlius ant veido). Juodas skėtis visuomet atrodo skoningai, stilingai, subtiliai ir elegantiškai, tai klasika ir labai tinka jausmingoms klasikinėms nuotraukoms. Dar žavingiau nuo smulkaus lietaus pasislėpti po vyro švarku ar laikraščiu.
 • Lietus šventės negadina – ją gadina bloga nuotaika.:) Vestuvių dieną prapliupęs lietus kaip tik gali suteikti žavaus prieskonio, kurio nebūtų, jei šviestų saulė. Jei norite nuotraukoms suteikti smagumo, turėkite spalvotų vienspalvių skėčių. Be to, lietaus pastogę suteikia medžiai miške, pastatų stogai. Jei turėsite spalvotus botus ir šypsodamiesi džiaugsitės lietumi taškydamiesi balose, turėsite smagių nuotraukų, kurių kiti jums pavydės.
 • Jei vis dėlto labai nemėgstate lietaus, reikėtų pagalvoti apie atsarginį variantą iš anksto – gal ten, kur vyks fotosesija yra dvaras, viešbutis, kavinė kurie sutiktų įleisti vidun prapliupus lietui („indoors“ tipo fotosesija su natūralia lango šviesa labai subtili ir jausminga), o gal vieningais su fotografe(-u) nuspręsite išsinuomoti dienos šviesos studiją? Nuo smulkaus lietaus visuomet galima pasislėpti parke, miške – medžiai sulaiko lašus. Taip pat fotografuojantis mieste galima rasti stogų, bromų ir kitų pastogių. Įprastai kelios dienos prieš vestuves jau galima matyti apytikslę orų prognozę, tad jei prognozuojamas neišvengiamas lietus, tiesiog nusiteikite ir pasiruoškite jam.