Apie (Ne)pozavimą vestuvių dieną

Gražiausios nuotraukos – nepozuotos. Bet ne mažiau gražios yra ir tos nuotraukos, kurios atrodo nepozuotos, nors iš tikro, yra sustatytos ir pilnai koordinuotos fotografuojančio asmens. Visos mano galerijoje esančios nuotraukos yra padarytos jauniesiems pozuojant pagal mano patarimus esamu momentu. Tačiau esminis mano tikslas yra tai, kad tokios nuotraukos atrodytų natūraliai ar slapta užfiksuotos; kad būtų įamžintos ne dirbtinės manekenų pozos, o jausmai.

 

Natūralu, jog intymiausiais momentais, o ypač bažnyčioje, pozavimo ir žiūrėjimo į objektyvą reikia visiškai atsisakyti. Prieš rengiantis suknelę ar kostiumą fotografė gali nurodyti į kurią kambario pusę paeiti ir į kur atsisukti (dažniausiai prie lango), bet pozuoti ir stengtis žiūrėti į objektyvą tikrai nereikia.


• Stenkitės viską daryti neskubant, kad fotografė spėtų įamžinti momentus iš įvairių kampų – suknelės, kostiumo rengimasis, batų ir batelių avimasis, sąsagų segimasis, kaklaraiščio ar varlytės rišimasis, kvepinimasis ar pasipudravimas turėtų vykti kiek sulėtintai, nei vyktų įprastai. Svarbiausia yra neskubėti tais momentais, kurių nebepakartosite – keičiantis žiedais, pasibučiuojant bažnyčioje ar civilinėje metrikacijoje, išeinant iš ten, pasibučiuojant išėjus. Mėgaukitės šiais momentais – neskubėkite.

 • Kadangi nuotraukose derėtų vengti dirbtinio pozavimo ir žiūrėjimo į objektyvą, bendraukite vienas su kitu, glaustykitės, bučiuokitės. Jautriausių nuotraukų paslaptis yra kuo daugiau kontakto – glostykite rankomis vienas kito veidus, apsikabinkite, glaustykitės veidais, bučiuokitės, žiūrėkite vienas į kitą. Beje – jei bučiuojatės, darykite tai iš tikro, o ne vaidinkite bučinį tik sučiaupę lūpas – tai labai matosi nuotraukose. Labai žaviai atrodo pasiglostymai nosytėmis, kakta kakton suglaustos galvos, bučiniai į smilkinį. Svarbiausia, kad viskas būtų atliekama švelniai, per daug neprispaudžiant veido, nosių ir pan.

 
• Glostykite rankomis kaklą, smakrą, žiūrėkite į akis ir švelniai pasibučiuokite. Iš vieno tokio lėto veiksmo išeis keletas skirtingų nuotraukų, fiksuojančių skirtingus momentus. Bučiniai į smilkinį, kaktą, ranką ar petį yra ypatingai žavu!